کراوات - کراوات داماد - داماد سرای ایرانیان

کراوات

کراوات (برگرفته از واژه کوئرت در پارسی باستان) یا دستمال گردن ، پارچه‌ای است با درازا و پهناهای مختلف که در جلوی پیراهن بسته می‌شود و روی سینه قرار می‌گیرد و یکی از الحاق‌های پوشش مردانه است .  پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران ، استفاده از کروات در ایران با محدودیت‌هایی مواجه شد . در مورد ریشه ایرانی بودن کراوات گفته شده که در اوستا ۱۲ چیز را نیاز مرد جنگی دانسته‌اند که هشتمین آن کوئرس از ریشه کوئرت بود که در زبان پهلوی به آن گریوپان می‌گفتند و به روی زره بسته می‌شد . هم چنین در نقش رجب فارس نرسیده به نقش رستم ، که بنا بر نظر هرتسفلد (باستان شناس و ایرانی شناس آلمانی) مربوط به بابک ، پدر اردشیر بابکان می‌شود ، کوئرت را بر دور گردن بابک به وضوح می‌توان دید که به روی زره بسته است .

 

 

ست کردن کراوات با انواع رنگ کت و شلوار

یکی  از  اصول مهم  برای انتخاب مدل کراوات مناسب ، شیک و ست کردن طرح و رنگ آن با انواع رنگ کت و شلوار است .

کت و شلوارهای مرسوم و روزمره و حتی رسمی معمولا به رنگ سورمه‌ای ، مشکی یا طوسی هستند . این رنگ‌ ها برای ست کردن با انواع رنگ و طرح کراوات مناسب هستند و شما باید بیشتر به رنگ پیراهن خود برای انتخاب کراوات استفاده کنید . این قانون در مورد کت و شلوارهای سفید هم صادق است .

با این‌همه اگر می‌خواهید شیک‌ تر به نظر برسید و تمام نکات را با دقت رعایت کنید بهترین کار این است که با کت و شلوار طوسی کراوات‌هایی با تناژ رنگی قرمز و بنفش استفاده کنید البته هر چه تیره‌تر بهتر.

کراوات داماد - دامادسرای ایرانیان

برای کت و شلوار سورمه‌ای هم باوجود ست شدن تمام رنگ‌ها، بهترین رنگ کراوات آبی تیره است . قرمز و زرشکی‌های طرح‌دار هم انتخاب‌های خوبی هستند .

اگر کت و شلوار قهوه‌ای یا کرم پوشیدید انواع رنگ آبی و طوسی و کراوات‌های طرح‌دار با همین تناژ رنگی بهترین انتخاب هستند .

چه کراواتی را برای لباس خود انتخاب کنیم؟

اولین نکته ای که باید به ان دقت کنید تناسب کراوات با بدن است . اقایانی که قد بلند و اندام چهارشانه ای دارند باید به سراغ کراوات هایی با طول بلندتر بروند به طوریکه پایین کمربند با سگک کمربند برخورد داشته باشد و در اقایان ریز اندام قضیه برعکس است . انها باید کراوات هایی با عرض باریک تر و طول کوتاه تر را انتخاب کنند .

دومین نکته هماهنگ بودن رنگ کراوات و ست ان با پیراهن مورد نظر شماست .

بعد از انتخاب رنگ کراوات به طرح آن نیز توجه کنید و سعی کنید پیراهنی را انتخاب نمایید که رنگش با رنگ طرح های کراوات همخوانی دارد نه با زمینه ی آن .

به طور کل رنگ های نزدیک به هم در چرخه ی رنگ برای ست کردن ، انتخاب های محافظه کارانه و مناسب تری هستند تا رنگ هایی که روبه روی هم قرار دارند .

در عین حال که به ست کردن کراوات با پیراهن توجه دارید باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که کراوات انتخابی شما با کت تان نیز هماهنگی داشته باشد .

کراوات ساده همیشه انتخاب خوبی است اما اگر به دنبال تیپی خاص و گیرا با کت و شلوار تیره خود هستید بهتر است سراغ یک رنگ کراوات چشم گیر و طرحی که درآن تکرارشود ، بروید .

کراوات - کراوات داماد - دامادسرای ایرانیان
برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *